6. rahvusvaheline lineaarse hindamise töötuba

Algselt märtsi lõpus Prantsusmaal Rosière-aux-Salines toimuma pidanud 6. rahvusvaheline lineaarse kirjeldamise töötuba toimus ülemaailmse eriolukorra tõttu videokonverentsina. Sel korral keskenduti varssade kirjeldamisele, saadud andmete analüüsimisele, tutvustati andmekogumistehnoloogiaid. Praktiline osa – mida ma väga ootasin, peaks loodetavasti toimuma sügisel Saksamaal koos WBFSH aastakoosolekuga Moritzburgis Dresdenis.
Olles osalenud nii lineaarse hindamise töötoas 2019 a. alguses rootsis Flyinges kui ka WBFSH aastakoosolekul Saumuris kus samuti oli juttu rahvusvahelise aretusväärtuste andmebaasi loomisest, mille aluseks on linaarse kirjeldamise andmed siis oli osalev seltskond ja ka mõned ettekanded mulle juba pisut tuttavad. Kuna meil Eestis on varssade kirjeldamisest üsna vähe kogemusi rääkimata varsanäituste või oksjonite korraldamisest siis ootasin kõige rohkem just selle teemalisi ettekandeid ja n.ö. praktilisi “hobuselõhnalisi ” näpunäiteid ning pidin pisut pettuma. Kuigi imetlen ja hindan kõrgelt teaduse tegemist siis praktiseeriva aretajana tahaksin ma näha rohkem hobuseid ja vähem numbreid. Seega toon teieni võib olla pisut subjektiivse ja hüppelise kokkuvõtte esinemistest mis just mulle huvitavad tundusid.
Loe lisaks

Kuidas kirjeldada hüpet...?

Vana tõde on see, et nii palju kui on inimesi nii palju on erinevaid arvamusi ja ilmselt on sama palju ka erinevaid detaile mis ühele või teisele Flyinge lineaarse hindamise workshopil osalejale huvi pakkusid või meelde mõlkuma jäid. Mind pani sel korral tagant järele kukalt kratsima ja materjale läbi lappama selline teema nagu vabahüpete lineaarsel kirjeldamisel kasutatavate tunnuste (omaduste) erinev kogus erinevate tõuraamatute praksises.
Loe lisaks